Mid Year Book Freak Out Tag 2017

https://i0.wp.com/data.whicdn.com/images/289034338/large.jpg

Sēdēju un domāju, ka ar iepriekšējo atskatu vien nepietiek, jo tas nesniedz nekādu ieskatu manā izlasītajā kaudzītē. Tad nu ņemu jau pagājušo gadu izmantoto tagu un lieku iekšā jaunu bildi.

1. Best book you’ve read so far in 2017.
Tas ir tik sarežģīts jautājums, jo man ir piecas pieczvaigžņu grāmatas goodreados! Katra ir lieliska katra savā žanrā, bet šoreiz izšķiršos par Janas Egles stāstiem “Gaismā”, jo tiek runāts par svarīgām tēmām, par ko ir jāliek domāt un risināt. (Aiz borta palika “Sarkanā sacelšanās”, “Milk and honey”, “Lepnums un aizspriedumi”, “Omce sūta sveicienus un atvainojas”)
2. Best sequel you’ve read so far in 2017.
Daniels Glatauers “Visi septiņi vilņi”, un lai gan par šo grāmatu es ieliku tikai trīs zvaigznes, tomēr nospēlē mīļākās grāmatas turpinājuma loma un skaudruma sadziedēšana.
3. New release you haven’t read yet, but want to.
Gribas palūkot, ko labu Ferrante raksta, bet priekšā citas grāmatas maisās.
4. Most anticipated release for the second half of the year.
Uz šo jautājumu grūti atbildēt, jo nevaru paredzēt, ko citas izdevniecības taisās izdot. Baumas ir dzirdētas, tāpēc gaidu jaunumus no Prometeja, tāpat no BaibaBooks, bet liels jautājums ir, vai tas tiks realizēts šogad. Skatoties no Zvaigznes “drīzumā” sadaļas, gribu izlasīt Puertolā “Meitenīte, kas norija mākoni Eifeļa torņa lielumā”. (Vispār, vēlreiz gribu minēt to, cik ļoti noderīga būtu “drīzumā” sadaļa arī citām izdevniecībām, ne tikai Zvaigznei. Pat, ja tās ir tikai dažas grāmatas.)
5. Biggest disappointment.
Šeit droši vien jāmin tās trīs grāmatas, kuras iesākot, tā arī nespēju pabeigt līdz galam. Daces Rukšānes “romāniņš”, Ļeva Tolstoja “Karš un miers” un Aivara Kļavas “Likvidētie autobusi”. Vienkārši neaizrāva, neinteresēja, nesaistīja, nelika just līdzi un nejūtos neko zaudējusi, tās nelasot. Varbūt pie Tolstoja atgriezīšos kaut kad, bet tas noteikti būs cits darbs.
6. Biggest surprise.
Egila Lukjanska “Rēta akmenī”, jo nebiju gaidījusi, ka man tik ļoti patiks. Parasti esmu ļoti skeptiska pret visiem kara stāstiņiem, bet šis bija savādāks un tiešām nevarēja nolikt malā, kamēr abi gabali nebija “apēsti”. Pilno atsauksmi var lasīt te.
7. Favourite new author. (Debut or new to you)
Esmu daudz lasījusi iepriekš nelasītus autorus, tāpēc šis atkal ir grūts jautājums, kur par vienu atbildi nevaru izšķirties. Patika Pīrss Brauns, Jana Egle, Oskars Vailds un gribu lasīt viņu darbus vēl.
8. Newest fictional crush.
Šoreiz uz šo man nav atbildes, jo nebija tāda varoņa, kas patiktu tik ļoti, lai iekristu sirsniņā.
9. Newest favourite character.
Vecmamma “Omce sūta sveicienus un atvainojas”. Tā tik ir vecmamma!
10. Book that made you cry.
Neapzināti sanāk atkārtoties, bet “Omce sūta sveicienus un atvainojas” raudāju kā mazs bērns vairākas reizes pēc kārtas.
11. Book that made you happy.
Džodžo Moja “Pēc tevis”, jo parādīja, ka arī pēc tuva cilvēka nāves sava dzīve turpinās un skumjas aizstāj prieks par to, ka šis cilvēks ir bijis tavā dzīvē un kaut ko arī iemācījis.
12. Favourite book to film adaptation you saw this year.
“Gone with the wind”, jo tā bija gandrīz vienīgā grāmatas adaptācija, ko esmu redzējusi šogad. Vēl gaidu “Sarkano sacelšanos”, kura būšot šogad, tikai vairs nevaru atrast apstiprinošu informāciju.
13. Favourite review you’ve written this year. (Booktube version: Favourite video you have done so far in this year)
Jau minētā Omce. Patika gan lasīt, gan rakstīt.
14. Most beautiful book you’ve bought so far this year (or received)
Es nepērku nesmukas grāmatas. 😀 Teikšu, ka “Ilustrētā arhitektūras vēsture”, jo katrs posms ir paskaidrots ar skaistām un interesantām ilustrācijām. Kā arī arhitektūra pēdējā laikā man ir tuva tēma, tāpēc arī emocionāli skaista grāmata.
15. What books do you need to read by the end of the year?
Visas. 😀 Vajag jau izlasīt tās, kas ir gada sākumā ieliktas lasīšanas plānā, lai kaut kas bezgalīgajā TBR sarakstā iet uz priekšu un sen nopirktās grāmatas pārvietotos uz izlasīto grāmatu plauktiņu. Tai pašā laikā gribas lasīt aktuālo un nesen iznākušo literatūru.

Attēls: te.

One thought on “Mid Year Book Freak Out Tag 2017

  1. Atpakaļ ziņojums: Mid Year Book Freak Out|2018 | KURPJUKASTE

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s