Kriss Harisons “Neprātīgi iemīlējies”

12391360_881795408602722_914811166258131951_n

Grāmata par ceļotāju, kas lasītāju paņem aiz rokas un ved līdzi galvenajam varonim – tā vienā teikumā varētu teikt par šo grāmatu.

Kriss Harisons Dublinā iepazīstas ar itālieti Danielu un nolemj dodies līdzi uz viņas dzimto zemi – Itāliju. Punktuālais austrālietis un nepunktuālā itāliete uzsāk kopdzīvi pirmkārt jau pie viņas vecākiem, un vēlāk Daniela Krisu iepazīstina arī ar allaž steidzīgo Milānu. Viss nav tik viegli – Krisam jākārto birokrātijas lietas, jāmeklē dzīvoklis, jābrauc pa ielām kopā ar citiem satiksmes dalībniekiem (noteikumus ievēro tikai Kriss) un jāpiedzīvo pāri pārkāpšana sev un saviem uzskatiem.

Grāmata ir vasarīgs ceļojums pa Itāliju ne tikai kā problēmu valsti, bet arī kā valsti ar sirsnīgiem cilvēkiem, tradīcijām daudzu gadsimtu garumā, garšīgiem ēdieniem un vēl un vēl. Ja runājam par ēdieniem, tad lasot garšīgos ēdienu aprakstus, mutē saskrien siekalas un kājas pašas mani nes uz virtuvi gatavot. Spilgtie Itālijas dabas apraksti liek vizualizēt ainas un gandrīz vai pats sajūti kā Dieviditālijas saule rotaļājas uz pieres. Katrā ziņā mūsu ziemas apstākļos šāda vasarīga grāmata ir tieši laikā, ja ir vēlme atgriezties siltākā stūrī un citā valstī.

Jāsaka gan, ka grāmatā ir ļoti daudz aprakstu un ļoti maz dialogu, kas parasti gan man nepatīk. Bet šoreiz tie bija ļoti vietā un nelikās pašas grāmatas esences nomācoši, bet gan to vēl vairāk pastiprināja. Tā kā uzmanība te ir vērsta gan uz mīlestību pret sievieti, gan mīlestību pret valsti kā tādu, tad tas netraucēja.

Romānā arī ļoti labi tiek parādīta stereotipu laušana un pāri pārkāpšana sev, lai pieņemtu pilnīgi citu valsti, uz kuru esi atbraucis cilvēka dēļ, par savām mājām. Kriss ir punktuāls, vienmēr radis ierasties visur laikā, pieradis pie dzīves, kur autobusi pienāk tieši pieturās, un pats var skatīties Holivudas ražojumus visu laiku. Un tad viņš nonāk valstī, kurā guļ siestu, kur autobuss var arī nepienākt, kur satiksmes noteikumu eksistē tikai uz papīra, kur klusums nozīmē nāvi.

Grāmatas autors ir pats galvenais varonis, kas piedod grāmatai ticamības efektu. Romāns ir nodaļās, kur katrā kaut kas tiek risināts, iespējams, tāpēc man bija tik viegli nolikt grāmatu malā un padarīt ko citu (piemēram, gatavoties sesijai). Bet bija arī ļoti viegli atkal ķerties klāt, jo Itālijas raksturojums un situācijas savaldzina, savaldzina arī autora humors, brīžiem pat es smējos skaļā balsī.

Vērtējums: 8/10. Saulaina grāmata ziemīgām dienām.

Attēls: te.

2 thoughts on “Kriss Harisons “Neprātīgi iemīlējies”

  1. Atpakaļ ziņojums: Janvāris | KURPJUKASTE

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s