Kā būt parīzietei vienmēr un visur

Anna Beresta, Odrija Divāna, Karolīna de Megrē, Sofija Masa - Kā būt parīzietei vienmēr un visur

Mēs daudz zinām par Parīzi kā pilsētu, bet gandrīz neko par pašiem tās pilsētas iedzīvotājiem. Zinot faktu, ka Parīze ir multikulturāla pilsēta, mēs varētu kaut ko izsecināt, bet tas nepavisam nebūtu tas, kādi viņi ir patiesībā. Grāmata sniedz lielisku iespēju 268 lappušu garumā ielīst parīzietei aiz ādas, iepazīt viņas būtību un sasmelties tādu iedvesmu, ka jau dodies uz Parīzi ar šo grāmatu pie rokas.

Šī nav tipiska grāmata. Kā minēts sākumā esošajā Ž.L.Godāra citātā: “Filmai jābūt sākumam, vidum un beigām, bet ne vienmēr šādā secībā.” To pašu var attiecināt uz šo grāmatu – nav svarīgi, no kuras vietas grāmatā jūs sākat lasīt, jo nodaļas savā starpā nav saistītas. Un nē, tā tīri teorētiski nav arī padomu grāmata, jo nemāca kā dzīvot, bet sniedz ieskatu tajā, kā to dara īstas parīzietes. Varat ielūkoties pa atslēgas caurumiņu parīzietes grāmatplauktā, drēbju skapī, mīlestības līkločos un pat receptēs. Tas viss un vēl mazliet.

Pat nepamanot kā, vienos naktī attapos esam krietni pāri grāmatas vidum, kas liek domāt, ka grāmata ir par īsu. Liela pievienotā vērtība ir bildes, kas veido arī lielu daļu grāmatas, bet palīdz ātrāk sajust pareizo auru. Lielu daļu attēlu ir uzņēmušas pašas autores. Principā grāmata ļoti labi ilustrē to, kādam cilvēkam ir jābūt – individualitātei. Nav jāuztraucas par sīkumiem, jo tie ir sīkumi. Lielākus sīkumus veido mazāki sīkumi, tāpēc arī par tiem vari neuztraukties. Nekas, ka nespēj vajadzīgajā brīdī atrast kaut ko savā somā, jo “tas nav aksesuārs, bet tavas mājas”. Jāiemīlas vismaz trīs reizes dienā, jāvalkā augstpapēžu kurpes, jākrāso sarkanas lūpas un jāmaršē pa dzīvi augstu paceltu galvu. Bet visam pāri – jābūt sev pašai.

Grāmatu mierīgi var nolikt uz rakstāmgalda un atšķirt jebkurā mirklī, jebkurā vietā. Vai nu jūs skaļi smiesieties vai iegrimsiet pārdomās, atkarīgs no vietas. Teikumi ir veiksmīgi savirknēti zem šķietami nesaistītiem virsrakstiem, bet kopā veido spilgtu parīzietes tēla raksturojumu. Pat nemanot sagribēsiet aizbraukt uz Parīzi, lai par visu pārliecinātos. Atkal un no jauna.

Grāmatas vērtējums: 9/10.

Attēls: te.

2 thoughts on “Kā būt parīzietei vienmēr un visur

  1. Atpakaļ ziņojums: Meiks Vikings “Mazā hygge grāmata” | KURPJUKASTE

  2. Atpakaļ ziņojums: Decembris | KURPJUKASTE

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s