Izrāde “Bruņota un bīstama”

https://i2.wp.com/pannasteatris.lv/wp-content/uploads/2011/10/balon1.png

Stāsts ir par sievieti, kura savos labākajos gados vēl ir bez vīra. Kad kafejnīcā satiktā bijusī klasesbiedrene izmet informāciju par klases salidojumu un otro pusīšu saistību, Biruta saprot, ka viņai ir jādabū vīrs. Nu labi, līgavainis arī vēl der. Tad tiek uzsākta 90 dienu vīra meklēšanas misija un jau pirmajā dienā tiek noskatīts objekts – pretējā mājā dzīvojošais simpātiskais vīrietis, kurš uzvalkā uz darbu brauc ar lielu BMW. Sākas veiksmīgu un neveiksmīgu notikumu rinda, kas beigās noved pie secinājuma – laime ir tavā priekšā, jāprot tikai to saskatīt.

Sākšu ar to, ka šī ir komēdija. Tipiska komēdija, kur visi smejas tam paredzētajās vietās. Ne tik traki kā kādā pilnīgi stulbā “Amerikāņu pīrāga” vai citu ASV ražoto komēdiju stilā, bet tādā… eiropeiskākā. Diemžēl (vai par laimi) esmu tas cilvēks, kuram ir ļoti īpaša humora izpratne un nesmejos vietās, kur to prasa tikai tāpēc, ka aktrise ietur iestudētu pauzi, lai cilvēki var pastrādāt ar vēdera un vaigu muskuļiem. Tā ir mana īpatnība, izrādi nevar vainot. Bet bija arī vietas, kur es iesmējos. Izrāde varētu būt tīri laba tiem, kuri vēlas atslēgties no darba nedēļas stresa vai pavadīt laiku kopā ar draudzenēm.

Saistībā ar pašu izrādi man nepatika sākums. Iespējams, tas ir kultūras nama iekārtojuma dēļ vai kā savādāk, bet no sākuma palaisto video traucēja redzēt vīriešu balonu galvas (bet kas ir asprātīgs risinājums sievietes monoizrādei par vīriešiem). Arī mūzika bija nevajadzīgi skaļa kā pirms izrādes, tā izrādes laikā, un arī starpbrīdī, kas zināmā mērā traucēja sarunāties. Tāpat man likās, ka kaut kas nojuka ar tehniku, jo, skatoties pirmizrādes bildes ziņu portālos, fona attēli bija citi nekā Mārupes izrādē.

Lai nu kā, var tikai aplaudēt, aplaudēt un vēlreiz aplaudēt Zanei Daudziņai, kas brīnišķīgi iznes klišejisku izrādi. Tāpat man likās interesants vīriešu tēlu risinājums šajā izrādē. Lai vai kā, man šķiet, ka šī ir diezgan laba izrāde, ar ko braukāt par Latvijas kultūras namiem. Priekš viena liela teātra Rīgā tā ātri vien pazustu vai to vispār neiestudētu. Kā jau minēju, šī izrāde ir paredzēta izklaidēšanai, nevis likt aizdomāties par sabiedrībā nozīmīgām problēmām (jo tāda nav nespēja dabūt sev vīru).

Autore ir Aiva Birbele, režisors – Juris Rijnieks, aktrise – Zane Daudziņa, teātris – “Izrāžu apvienība Panna”.

Vērtējums: 6,5/10.

Attēls šeit.

2 thoughts on “Izrāde “Bruņota un bīstama”

  1. Atpakaļ ziņojums: Oktobris. | KURPJUKASTE

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s