Kiera Cass “The One”

https://kurpjukaste.files.wordpress.com/2015/10/ef792-1430100511006.png

Es teikšu tā – cik labi, ka viss šis ir beidzies.

Turpinās abās iepriekšējais aprakstītais, no Elites ir palikušas 4 meitenes, kas cīnās par prinča Meksona roku, sirdi un dzīvi viņam pie sāniem. Bet viss nav tik skaisti – Amerika ir izgāzusies kā veca sēta un nu viņai visiem jāpierāda, ka ir laba un paklausīga meitene, kas ir labojusies. Precīzāk, ne visiem, bet karalim – tas viņu grib izmest ārā jau no brīža, kad viņa atvēra muti un kļuva viņa lēmumiem neērta. Arī viņas un Meksona attiecībās iezogas neuzticības, greizsirdības un aukstuma nots. Un dumpinieki arī nemaz nav nolēmuši klusēt. Viss Amerikas dzīvē iet uz leju, kamēr vien nenotiek pats ļaunākais, kas vienu dzīvi sagrauj, bet nākamo – uzceļ no pelniem.

Autorei neizdodas likt lasītājam noticēt par Amerikas pakļāvīgumu. Meksona vietā es jau sen būtu padevusies un aizsūtījusi tādu mājās, lai iet sprēgāt un pārdomāt simto reizi pēc kārtas uz turieni. Nē nopietni, viņš viņai zvaigznes no debesīm var un grib nocelt, bet viņa pasaka kaut ko tik stulbu un aprobežotu, ka gribas grāmatu mest pret sienu un virsū nemaz neskatīties, cik ļoti viņa kaitina. Bet beidzot pēdējā daļā princim ir izaudzis mugurkauls un viņš māk pretoties kā Amerikai, tā savam tēvam.

Pēdējā daļā arī beidzot autorei ienāk prātā satuvināt sāncenses un padarīt viņas par baigām labākajām draudzenēm. Lasītājam tiek dota iespēja atslābt no kleitas plēšanām un matu raušanai, kas pārāk daudz bija pirmajās divās daļās. Arī tiek izteiktas atzīšanās, kā rezultātā var uzskatīt, ka par prinča sirdi cīnās tikai 2 meitenes, lai gan formāli skaitās 4. Protams, ja lasītājs ir gana gudrs, tad jau sākumā ir sapratis, par ko lieta grozās (kuru beigās viņš izvēlēsies) un es jums varu pateikt – tas nemainās. Tiesa, varbūt jums tāpat kā man, būs interesants nevis rezultāts, bet ceļš, kāds jānoiet, lai iegūtu balvu. Šoreiz tas gan bija diezgan sekls ar dažām interesantām atkāpēm, bet tomēr tas masu slaktiņš beigās, kur nogalina visus, kas traucē un tos, kuru nāve vienkārši liktu pārdzīvot, ir diezgan muļķīgs.

Bet, pa vidu iespraužot kaut ko pozitīvu – es vēl nekad neesmu redzējusi tik skaistus vākus! Lai arī stāsts ir diezgan vājš un, ja nebūtu šo vāku, es no grāmatām atbrīvotos, vāki kaut kā liek nobremzēt lēmumu un brītiņu vēl paturēt plauktā. Tā meitene arī diezgan pārmetoši skatās, lai kurā istabas vietā es uz viņu skatītos.

Man ļoti pietrūka pasaules apraksta. Vai tā ir tāda pati kā pasaule mūsdienās, vai tomēr savādāka. Jā, telefonu tur varēja dabūt izņēmuma gadījumos, bet dīvainā kārtā uz mājām Amerika varēja piezvanīt, kas nozīmē, ka visiem tādam vajadzētu būt. Zinām arī to, ka pastāv kastu sistēma, kur katrā dara kaut ko savu. Zinām, ka ārpus pils iedzīvotāji visu laiku ir briesmās (vismaz trešajā daļā). Bet nezinām kāpēc tas tā ir, kaut kādu vēsturi vai tādu informāciju, kas liktu saprast vairāk. Grāmatā lielāka uzmanība tiek koncentrēta uz meitenēm un attiecību veidošanu, nevis to, kāpēc Iliāda, un nevis kas cits.

Šī nav noslēdzošā daļa, bet es uzskatu, ka ir. Autore ir izdevusi vēl ceturto daļu The Heir un drīz būs arī piektā, kuras nosaukums nav zināms, bet tur darbība risinās ap Meksona un Amerikas meitu, tāpēc nē, paldies, man jau pietika ar šito. Cik sapratu, vismaz pirmās grāmatas tiesības ir iegādājusies Warner Bros, bet par to, manuprāt, es jau rakstīju. Interesentiem vēl ir pieejami stāstu krājumi no dažādu citu varoņu perspektīvām – Sarga, Prinča, Karalienes un vēl viena, kas iznāks 6. oktobrī. Vēl jauna grāmata no autores, kas nav saistīta ar šo sēriju būs janvārī, bet vairāk informācijas var izlasīt mājaslapā.

Vērtējums: par daļu 4/10, par sēriju 5/10. Tie vāki!

Attēls: te.

Advertisements

2 thoughts on “Kiera Cass “The One”

  1. Tev arī likās, ka tieši pirmā grāmata ļoti atgādina Bada spēles? Piemēram, – Amerikai divi puiši, – bagātais un ”ne tik bagātais”, Kastas, kas ir principā tie paši apgabali, un, 1 Kasta – Kapitolijs, izloze (ne tik godīga un nejauša, bet nu tomēr), sacensība, dalībdieku ”sijāšana” līdz pāri paliek tikai viens, kalpones utt. Cik sapratu, nākošā daļa The Heir ir par Amerikas un Meksona meitu? Esmu izlasījusi tikai pirmo grāmatu, tapēc neko par turpinājumiem nevaru spriest 😀 Anyways laikam gaidīšu, kad Zvaigzne izdomās izdot nākamo, jo pagaidām vēl neesmu perfekta angļu valodā 😀

    • Ja tā padomā, katram YA romānam var izdomāt līdziniekus. Bet jā, Bada spēļu ietekme ir jūtama.
      Jā, The Heir ir par abu meitu, un būs vēl pēdējā, piektā grāmata, par kuru vēl nav nekas zināms.
      Lasīt oriğinālvalodā gan iesaku, pat ja nav tekošu valodas zināšanu. Sāc ar kādu vieglu romānu un tad jau aizies tā lieta. 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s