Kiera Cass – The Elite

Kamēr latviski otrā un trešā daļa vēl tikai top un vēl nav saskatāma pie “drīzumā” sadaļas izdevniecības mājaslapā, esmu sadabūjusi sev pārējās triloģijas daļas angliski un ķērusies pie lasīšanas. Jo man ikdienā sāk pietrūkt pasaku ar neticamām beigām.

Pirmā daļa noslēdzās vietā, kur Princis Meksons patur pilī 6 meitenes kā Eliti. Otrajā daļā meitenēm ir jāmēģina sadzīvot zem viena jumta, cīnīties par Meksona uzmanību, pārciest dumpinieku uzbrukumus un, tas, kam grāmatā tiek pievērsta otra lielākā uzmanība – mācīšanās būt par princesi. Etiķetes mācība, publiskās runas apgūšanas prasmes un uzrunas Iliādas iedzīvotājiem tiešajā ēterā, bet tā tomēr ir maza daļa no visa tā laika, ko meitenes pavada slinkojot un mēģinot atrast kādu nodarbošanos. Bet viss nav tik vienkārši, jo visu laiku ir jāiztur pārbaudījumi, kuru rezultātā viena no 6 tiek izslēgta. Šī izslēgšana maina to, kā iedzīvotāji skatās uz Ameriku, bet kārtīgu spērienu meitenei dod pēdējais pārbaudījums, kur izrādās, ka viņai atkal jāatgūst karaliskās ģimenes uzticība.

Ko lai saka. Arī šajā daļā Amerika domā tikai par sevi, pievēršas problēmām, kas skar tikai viņu un uzskata par pašsaprotamu, ka uzvarēs, jo Meksons to viņai ir skaidri pavēstījis pirmajā daļā. Bet tas vienalga neizslēdz Amerikas apcerēšanu par to, ka Meksons viņu nemīl, ja nav ienācis pie viņas, runājis ar viņu, satiecies ar viņu vai paskatījies uz viņu kaut stundu.  Tajā pašā laikā savas jūtas nodefinēt viņai ir grūti, jo arī šeit nevar izšķirties starp to sargu, kas ir viņas bēdubrālis, kad jāraud par gribēšanu mājās un Meksonu, ar kuru jāraud par visu pārējo. Izklausās nesakarīgi un tieši tā tas arī ir.

Runājot par tiem pieminēšanas vērtiem punktiem, šeit varētu izcelt lepnuma un manieru aizmiršanu, kad ir jācīnās par draudzību. Skanēs naivi un visur jau bijis teksts, bet tas ir tas, par ko reāli ir jāatgādina bērniem. Labi, kad es biju skolā, man tādu problēmu nebija, bet, kad man ausīs nonāk stāsti par to, ka draudzējas nevis ar to, ar kuru visu bērnību ir bijis kopā, bet ar to, kuram ir deviņpadsmitais aifons, liela māja Mārupē un vecāki bērnu uz skolu nogādā ar limuzīnu, nu tad rodas liels jautājums par vērtībām, ko bērni uzskata par svarīgām. Nesaku, ka šī grāmata ir morāles un vērtību ābece, bet draudzības aspektu tā kaut uz sekundi, bet parāda diezgan labi.

No visas grāmatas man visvairāk patika beigas. Un nevis tās beigas, kur Amerika sadumpojas, bet tās beigas, kur viņu beigu beigās tomēr pieliek pie vietas un viņa arī kaut uz mirkli jūtas melna un maziņa. Lai gan karalis arī brīžiem ir diezgan apšaubāma romāna persona, lēmumu attiecībā uz Ameriku viņš pieņēma saprātīgu. Ja tā nebūtu, es tālāk nebūtu lasījusi. Labi, būsim reāli, būtu, jo man vajag laimīgas beigas, kuras jau bija pašā sākumā.

Par sērijas tālāko attīstību man bija diezgan skaidrs jau sākumā, bet kļūdījos vienā aspektā. Trešā grāmata nav apcerējums, kur viena meitene gatavojas kāzām ar Meksonu, tā joprojām ir sāncensība starp 4 meitenēm. Ne mirkli neesmu šaubījusies par jau sākumā zināmo iznākumu, bet pats interesantākais, kā izrādās, būs pēdējā triloģijas daļā.

Grāmatas vērtējums – 4/10. Krietni nepanesamākas Amerikas iekšējās iedomātās cīņas un viņa kā galvenā varone vispār.

Attēls te.

4 thoughts on “Kiera Cass – The Elite

  1. Atpakaļ ziņojums: Septembris | KURPJUKASTE

  2. Atpakaļ ziņojums: Kas veidoja Jūsu draudzību? | klusā klusi uzdarbojas

  3. Par mūsdienu bērnu draudzības vērtību varu tikai piekrist, bet varu arī vainot vecākus, kuri aizsāka pirkt bērniem iPhonus, kuru vērtību bērni neapzinās, bet zina, ka tas ir krutākais, līdz ar to piespiežot citu bērnu vecākiem iegādāties līdzīgus telefonus, jo nevēlas, lai viņu bērnus aizvainotu un nomēdītu. Žēl, bet fakts.
    Neesmu gan lasījusi šo sēriju un nav diez ko vilinājis arī lasīt, bet ar tavām domām pietika, lai saprastu par ko tur ir runa un sajūta ir tāda, ka grāmatas ir jau izlasītas. 😉

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s