Kīra Kesa “Prinča līgava. Atlase.”

300x0_princaligavaatlase_978-9934-0-5137-1

Jauniešu romāns prāta atslodzei, kas ierauj ar pirmo mirkli, bet tajā pašā laikā ļauj arī domāt reāli.

Amerika Singere ir mākslinieku meita, piederīga 5. kastai (tādas ir 8, un jo augstāks cipars, jo lielāka nabadzība) un iemīlējusies Aspenā, kas ir 6. kastas pārstāvis. Viņa zina, ka māte viņai nekad neļaus apprecēties un kur nu vispār satikties ar tādu, tāpēc viņi to dara slepus, pārkāpjot ļoti daudz likumu, tā riskējot nonākt cietumā. Līdz brīdim, kas mainīs visu varoņu dzīves. Princis Meksons meklē sievu un sarīko Atlasi – visas valsts meitenes vecumā no 16 līdz 20 gadiem saņem anketu, kuru aizpildot viņas pretendē tikt iekļautas Atlasē (kuru veidos 35 meitenes), un izvēlas izlozes kārtībā (bet patiesībā nē). Māte un Aspens piespiež Ameriku pieteikties, jo zina, ka laimīgās lozes gadījumā ģimene būs labi nodrošināta visu turpmāko dzīvi. Un piepildās Amerikas ļaunākais murgs – viņa tiek izvēlēta, lai gan princis viņai nemaz nepatīk. Sākas dzīve, pie kādas Amerika nemaz nav pieradusi, kas līdzi nes neveiklas situācijas, vārdu virknes un garas kleitas ierasto bikšu vietā.

Biju iepriecināta, kad šo grāmatu pamanīju pie “drīzumā” sadaļas Zvaigznes mājaslapā, jo redzēju, cik ļoti ārzemju grāmatu vlogeri sajūsminās par šo sēriju. Paņēmu grāmatu, izlasīju un lieta tāda, ka emocionāli man patika, jo šāda tipa grāmatas es nespēju noraidīt un nelikties par tām ne zinis, bet tajā pašā laikā ierunājas veselais saprāts, kurš nesaprot, kāda velna pēc es vispār to izlasīju.

Kopumā grāmata man atgādināja seriālu-realitātes šovu “Vecpuisis”, kur arī sabrauc no visas valsts 20? 30? meitenes un cīnās par “saldumiņa” sirdi. Grāmatas gadījumā gan cīnās gan par puisi, gan kroni un titulu. Noteikumi paredz, ka dalībnieces viena otru fiziski neaizskar, jo tad tiek automātiski izslēgtas no sacensībām, kas tomēr ir par maz, lai mazinātu šo līdzību.

Grāmata ir katras meitenes sapnis, jo kura gan nav gribējusi dzīvot pilī un peldēties naudā. Pasaka ar laimīgām, tā teikt. Šī gan būs tāda garāka pasaka, jo Zvaigzne plāno izdot triloģiju, kas angliski skan “The Elite” un “The One”, attiecīgi jūs varat noprast, cik ļoti lēēēēēēnāāāām notikumi attīstīsies. Angliski gan ir plānotas 5 grāmatas un vairākas sēriju papildinošas īso stāstu grāmatas no dažādu varoņu perspektīvām (autore saoda naudas vilinošo smaržu, es to varu nosaukt tikai tā.) Plašāku info var atrast te.

Nebīstieties – galvenā varone ir pietiekami sprigana un ar humoru vismaz attāli draudzējas, tāpēc ir vietas, kur var pasmaidīt, bet man pietrūka tās jautājuma zīmes nodaļas beigās, kas liktu vēl ātrāk lasīt uz priekšu. Labi, es jau tā izlasīju nepieklājīgi ātri. Man joprojām nav skaidrs motīvs Meksona rīcībai paturēt meitenes, lai gan pilij pastāvīgi uzbrūk, teorētiski tad jau labāk būtu pasist to vienu meiteni padusē un stiept pie altāra un tad pievērsties drošības jautājumiem (vai otrādāk). Grāmatas beigas ir skaidras jau ar pirmās grāmatas beigām, un, lai gan man no sākuma bija vēlme pasūtīt bookdepository arī pārējās grāmatas, apspriedu šo vēlmi, izvirzīju galvenās iespējamās vadlīnijas un salasījos spoilerus. Ietaupīts laiks un nauda uz diezgan prātu relaksējošas fantāziju sērijas, kura drīzāk lido pa gaisu, nekā staigā pa zemi.

Ā, un būs filma. “Warner Bros” nopirka filmas tiesības, vēl nav zināms, kad iznāks pati filma, bet plašāka informācija te.

Vērtējums: 6/10. Tāds literatūras gabals, ko ātri izraut cauri un tikpat ātri aizmirst. Bet domājams, ka jauniešu rozā briļļu auditorijai patiks, ne mazums lieliskas atsauksmes lasīts, cik burvīga ir grāmata.

Attēls šeit.

10 thoughts on “Kīra Kesa “Prinča līgava. Atlase.”

  1. Atpakaļ ziņojums: Atskats uz augustu | KURPJUKASTE

  2. sveiki!
    vai kāds zin, kur atrast filmu, kas ir balstīta uz grāmatas motīviem? nav svarīgi valoda, protmas, būtu labi, ja tā būtu krievu vai angļu valodā.

  3. Atpakaļ ziņojums: Jūlija beigas un ieskats augustā. | KURPJUKASTE

  4. Es pirms pāris gadiem izlasīju angliski un arī secināju, ka pilnīgs Vecpuiša un distopijas krustojums 🙂 Lasīt var, bet bez īpašiem pārsteigumiem (un prasībām). Tā kleita mani gan vēl arvien fascinē, un tās dēļ grāmata droši vien vēl ilgi paliks manā plauktā. Otrajā gan iestrēgu, kad mākslīgi tika duļķoti ūdeņi ar Aspena atgriešanos kadrā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s