Emīlija Lokhārta – Mēs bijām Meļi.

Vasara tūlīt, tūlīt sāksies, un varēs izbaudīt visu, ko tā sniedz. Izdevniecības “BaibaBooks” paspārnē iznākušais jauniešu romāns “Mēs bijām Meļi” lasītāju lieliski sagatavos tuvojošai sezonai.

Viņi ir četri. Četri Meļi. Katrs savādāks, bet tomēr visi veido vienu veselu – daļu no Sentklēru ģimenes. Ārēji spoži, bagāti cilvēki, kuriem pieder privāta sala. Ielūkojoties iekšēji, paveras spožuma izraisītais posts. Katru vasaru Meļi ar ģimenēm brauc uz salu. Tādas ir bijušas visas vasaras. Līdz vienā notiek neatgriezeniskais. Keidensa negadījumā zaudē atmiņu, kā rezultātā viņa nezin ne to, kas tajā vasarā ir noticis, ne to, kāda ir viņas loma tajā. Uzdot jautājumus ir bezjēdzīgi, jo apkārtējie labāk vēlas to pēc iespējas ātrāk aizmirst. Tiek izdzīvotas vasaras, piedzīvojumi, ieelpota brīvības sajūta, zaudēta kontrole un visam pāri – Meļu savstarpējā draudzība. Līdz brīdim, kad atklājas Meļu patiesība.

Pēdējā laikā man pārāk bieži sanāk tā, ka sākotnējais priekšstats par kaut ko tiek gāzts. Tā bija vakar, un tā ir arī šodien, pabeidzot grāmatu. Ja es vēl nejūtos droša par vakardienu, tad jūtos droša par šodienu – šī grāmata ir brīnišķīga. Lasot grāmatu, goda vārds, likās, ka tūlīt sajutīšu smiltis zem kājām, jūras šalkoņu, bērnu priecīgās balsis un kaiju klaigas (jaunais mēles mežģis :)) Tieši tik spirdzinoša un vasarīga ir šī grāmata. Vismaz ļauj sagatavoties tuvojošai sezonai.

Arī notikumi romānā virzās raiti, pat elpu aizraujoši, es teiktu. Vajag ļoti lielu gribasspēku, lai grāmatu noliktu malā un paskatītos kas notiek apkārt. Grāmata ir kā vesela pasaule, kas ievelk, un tik viegli nelaiž vaļā. Lai vieglāk izsekotu līdzi, ļoti parocīgs ir grāmatas sākumā esošais dzimtas koks. Lai gan dominē ne tik daudz varoņu, vismaz palīdz, lai nesajūk. Ir arī parādīts teritorijas karte un māju izkārtojums, kas liek domāt, ka grāmatā par visu ir padomāts. Man gan, ieraugot šo karti, pirmā asociācija bija ar grāmatu “Vinnijs Pūks”, kur bija kas ļoti līdzīgs.

Bet tā – lieliska grāmata. Patiks un derēs vasaras mīļotājiem, piedzīvojumu meklētājiem un arī tiem, kuri grāmatas nelasa.

Vērtējums: 9/10.

Ja vēlas dzīvot vietā, kur cilvēki nebaidās no pelēm, jāpārstāj dzīvot pilīs.

Attēls: šeit.

2 thoughts on “Emīlija Lokhārta – Mēs bijām Meļi.

  1. Paņēmu šo grāmatu no bibliotekas, jo man ļoti iepatikās grāmatas vāks, sāku lasīt un pašlaik jau esmu grāmatas vidū, grāmata patiešām ir apbrīnojama, vienkārši izcila.

    • tikko iznāca jaunākais Emīlijas Lokhārtas grāmatas tulkojums – “Puišu saraksts”. Paskaties arī to, varbūt iepatīkas. Nav gan nekas līdzīgs “Mēs bijām Meļi”, bet skar tās pašas tēmas.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s