Rūta Šepetis – Papīra sapņi

Rūta Šepetis - Papīra sapņi

Tiem, kuri ir iepazinuši autori caur viņas pirmo romānu “Starp pelēkiem toņiem”, kurš attaino Sibīrijas izsūtijuma smagākos brīžus tā, ka brīžiem jāraud gaužas asaras, varu pateikt vien to, ka šis romāns ir citāds.

Džosija Morēna ir vietējā bordeļa prostitūtas meita, kas klusībā lolo daudzus sapņus. Divi no tiem – viņa vēlas iestāties Smitā un vēlas atrast savu tēvu, tāpēc viņa pieraksta to vīriešu dzimuma cilvēku vārdus, kas viņai simpatizē. Viens no pēdējiem ir Forests Hērns, kurš piesaistīja Džosijas uzmanību viņas darbavietā – grāmatveikalā, izvēloties lasāmvielu. Pēc dienas viņš tiek atrasts miris. Džosija neatkāpjas un vēlas uzzināt patiesību, kas katru brīdi atklājas arvien vairāk un vairāk. Liels atbalsts ir bordeļa īpašniece Villija, grāmatveikala īpašnieks Patriks un draugs Džese.

Kas attiecas uz mani, es biju gaidījusi ko vairāk. Autores pirmais romāns iemet lasītāju līdzpārdzīvojumu jūrā un liek apzināties mūsu vēsturi. Šeit es vienkārši lasīju tekstu, kas man neizraisīja emocijas. Autore izvēlējusies rakstīt par tēmu, kas ir bijusi apviļāta jau tik daudzās izlasītajās grāmatās, ka liekus pārsteigumus nesagādā – protams, ka pīlēns kļūst par gulbi. Lai gan viena no romāna darbības vietām bija lieliski piemērota grāmatmīļotājam – grāmatveikals, tas vairāk tika attēlots kā patvērums, nevis kā patiesā būtība.

Bet patiesībā romāns ir tīri jauka atslodze, ja nevēlas pavisam vieglo literatūru, bet gribas atpūsties no kā smagāka. Es ceru, ka mēs šo to no šīs autores vēl dzirdēsim.

Attēls: te.

Advertisements

2 thoughts on “Rūta Šepetis – Papīra sapņi

  1. Atpakaļ ziņojums: Latvijas blogāres apskats #39 (23.02.-01.03.). | baltais runcis

  2. Man romāns ļoti patika. Iespējams tāpēc, ka neesmu lasījusi viņas pirmo darbu un nav ar ko salīdzināt, bet drīzāk tāpēc, ka šāds romāns bija tieši tas, kas man vajadzīgs konkrētajā brīdī – viegls, tomēr ne salds, ātri izlasāms un interesants.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s