Rainbow Rowell “Eleanor & Park”

15745753

Liels prieks ir tad, kad pastnieks atnes paciņas no bookdepository. Vēl lielāks prieks ir tad, ja tajās iekšā mājo kaut kas, ko vēlies izlasīt jau labi sen. Šo young adult grāmatu arī Zvaigzne ABC plāno izdot nākošgad.

Eleanor ir rudmataina meitene, kas pēkšņi apsēžas viņam blakus skolas autobusā. Viņai ir 3 brāļi, māsa un neciešams patēvs. Park ir melnamatains puskorejietis, kuram māte ir Avon konsultante, bet tēvs pārņemts ar vienīgā dēla izaudzināšanu par vīru. Abiem šī sēdēšana blakus būs liktenīga, un neviens no viņiem to nevarēja nojaust. Stāsts (novele) par pirmo, trako mīlestību, kas padara mūs aklus un dažreiz liek izvēlēties. Šeit noteikti liek.

Grāmatai ir divas puses, un viņas abas grib izpausties šajā rakstā. Viena ir tā romantiskā, kuras dēļ visas meitenes skries uz grāmatnīcu un fanos par šo grāmatu, iemīlējušām acīm runās par romantikas pilno stāstu un gribēs attiecības kā no grāmatas. Bet tad ierunājas mana otra puse, kas saka, ka grāmata ir pārāk salda, pārāk naiva un pārāk… pārāk pārāk. Nemaz nerunājot par visiem stāsta caurumiem, kas spīd cauri, un kuriem atrisinājuma īsti nav.

Tas, kas man patika, ir pašas, pašas beigas. Tieši tas, lai cik ļoti visas 300 lappuses nebūtu klišejiskas, beigas tādas nav. Beigas atstāj lasītāju ar izbrīnā pavērtu muti, un trīcošu sirdi, ka varbūt pēdējās 3 lappusēs tomēr notiks tas, uz ko visi ir cerējuši, bet nē, visas cerības tiek smagi samītas zemē. Bet palīdz autores pats pēdējais vārds, kas nav tik lakonisks, kā tas ir ierasts citās grāmatās.

Kopumā: grāmata atspoguļo “sarežģīto” pusaudžu dzīvi (to, kuriem nav kaitīgo ieradumu. ja vien mīlestība nav kaitīga…) un parāda to, cik patiesībā skaista ir pirmā mīlestība, jo tā ir PIRMĀ.

Vērtējums: 7/10.

Attēls šeit.

P.S. Lasīt orģinālvalodā tomēr ir tik ļoti lieliski!

Advertisements

One thought on “Rainbow Rowell “Eleanor & Park”

  1. Atpakaļ ziņojums: baltais runcis Latvijas blogāres apskats #29 (15.12.-21.12.). | baltais runcis

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s