Kellija Viljamsa Brauna “Pieaugšana: 468 samērā vienkārši soļi ceļā uz patstāvīgu dzīvi”

Kellija Viljamsa Brauna - Pieaugšana. 468 samērā vienkārši soļi ceļā uz patstāvīgu dzīvi

Katram cilvēkam dzīvē pienāk brīdis, kad šķiet, ka ir laiks sākt patstāvīgu dzīvi (ardievu, vecāki, un laiskās bērnības dienas!) Līdz ar šo lēmumu rodas tūkstošiem problēmu – kā tajās nepajukt un izvēlēties pareizo ar gudru galvu, savā grāmatā stāsta 27 gadus jaunā amerikāņu žurnāliste Kellija.

No pirmā brīža, kad jāsakārto galva, un jāsaprot, ka neesi pasaules centrs, līdz brīdim, kad reizi nedēļā piezvani vecākiem, pa vidu izbaudot pārvākšanās trakumu, pirmo (ne)ēdamo pašgatavoto maltīti un darba meklēšanas piedzīvojumus – visu šo laiku autore kā tāds eņģelītis sēž tev uz labā pleca un čukst ausīs visus labos padomus, ko vari iegaumēt, tā ieekonomējot uz nervu zāļu pirkumiem (par nervu sabrukumu, starp citu, arī rakstīts šajā grāmatā) un liekām raizēm. Grāmatā par to, cik patiesībā vienkārši ir uzturēt savu dzīvojamo platību vismaz kaut kādā kārtībā, protams, no sākuma pie tās tiekot.

Bija labi padomi, kas man šķita noderīgi manā dzīvē, bet bija tādi, kuriem es aši pārlaidu pāri, jo tie nebija man atbilstoši, piemēram, kāpēc automašīnu labāk pirkt no privātajiem, nevis automašīnu vairumtirgotājiem vai auto plaču īpašniekiem. Arī naudas un mīlestības ziņā Kellija zina dot padomus – no naudas atlikšanai nebaltām dienām, līdz pat ķeršanās kaklā katram simpātiskajam vīrietim un teikšanai “Tu man patīc!”

Bet ir lietas, ko Kellija nesaka. Piemēram, lasītājiem nākas vien pašiem izbaudīt brīdi, kad jāpasaka vecākiem liktenīgie vārdi: “Mīļie, esmu nolēmusi sākt patstāvīgu dzīvi.” Vai nu vecāki to uzņems mierīgi un Tevi atbalstīs, vai taisīs vētru un teiks, ka tam ir par agru (lai arī strauji tuvojies 30) – tas ir atkarīgs no jums pašiem. Tāpat autore nedod padomus, kā, piemēram, smagu skapi pārbīdīt no viena stūra uz otru. Bet varbūt vienkārši nezina smalkās latviešu nianses – speķis vai kartupeļi jāpaliek apakšā. Neprasiet, kā.

Grāmatu papildina asprātīgas piebildes un salīdzinājumi, kā arī zīmējumi atsevišķās tēmās – pirms laba laika Zvaigznas ABC tvitterkontā “uzpeldēja” daži no tiem, un tas arī bija viens no iemesliem, kāpēc es izdomāju, ka man šādu grāmatu vajag. Otrs, protams, bija pašas pieaugšanas process. Pēc grāmatas izlasīšanas visi nekārtīgie stūri tika novākti, atvilktnes izšķirotas no liekā, tas pats izdarīts ar drēbēm un es jūtos daudz labāk.

Vērtējums: 7,5/10. Grāmata ir tiešām amerikānieciska – man nebūtu iebildumu pret šādu pašu izdevumu, bet vairāk pietuvinātu latviešiem un viņu problēmu risinājumiem vai padomiem ēdiena ziņā.

Attēls šeit.

Pat ja pieļausi kļūdu un brokastīs izdzersi pudelīti diētiskās kolas, neviens neielauzīsies pa durvīm un neatņems tev pilngadības apliecību.

Nav viegli to kādam iegalvot, bet auzu pārslas tik tiešām ir brīnišķīgs produkts, kas dod tikpat daudz enerģijas kā kokaīns, tikai neizraisa gremošanas traucējumus un neizposta dzīvi.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s