Džeimss Frejs un Nilss Džonsons-Šeltons “Beigu spēle”

BEIGU SPĒLE: Aicinājums

Par šo grāmatu neko nebiju dzirdējusi, un tā arī atnācu uz grāmatnīcu, jo, redz, ja dala 10 eksemplārus. Pusčetros vakarā daži vēl bija palikuši, tā nu ieguvu grāmatu savā īpašumā.

Nekad agrāk Spēle nav notikusi. Ir izvēlēti 12 jaunieši no pirmatnējām ciltīm, kas piedalīsies Spēlē. Viņiem jāsapulcējas Ķīnā, un jāsanāk uz pirmo kopsapulci, ar kuru tad arī sākas Beigu Spēle. Spēles mērķis ir atrast trīs atslēgas, kas paslēptas uz Zemes. Vienīgais spēles noteikums: noteikumu nav. Spēlētāji jau kopš bērna kājas ir trenēti šai misijai, kas tiek mantota no paaudzes paaudzē, jo tā vienkārši ir iekārtots. Katrs no 12 spēlētājiem ir ar savām rakstura iezīmēm, savām labajām pusēm un sliktajām, katrs no viņiem ir pats par sevi, jo brāļošanās šajā spēlē var kļūt bīstama.

Šī grāmata ir pirmā daļa no triloģijas, pilnā sparā rit arī filmas filmēšana (treileris). Patiesībā šī grāmata ir pavisam reāla – grāmatā ir apslēptas norādes – rēbusi un mīklas, kuras lasītājam ir jāatrisina, un, ja viņš to izdara pareizi, tad var kļūt bagāts. Par pirmās grāmatas rēbusa atrisināšanu ir zelta monētas 500 tūkstošu ASV dolāru vērtībā, un ar katru nākamo grāmatu šī summa palielinās par vēl 500 tūkstošiem. Pašreizējo summu var apskatīt Caesars Palace, Lasvegasā, ASV. Grāmata vienlaikus ir izdota 27 pasaules valstīs (izklausās pēc kaut kā līdzīga ar Tumšo pusi). Drīzumā grāmatu un reālās dzīves sacensības papildinās arī mobīlā spēle, ko izveidojusi Google Niantic Labs.

12 jaunieši no katras cilts piedalās spēlē, kurā tikai viens var būt uzvarētājs, visi pārējie mirst. Neizklausās ļoti pazīstami? Jā, es runāju tieši par Bada spēlēm, kas pirms pāris gadiem bija topu pirmajās vietās visā pasaulē. Lasot šo grāmatu, salīdzinājums līdz pat pēdējai lappusei neizgāja no prāta. Arī šeit cīniņu ainas netika žēlotas, asinis šķīda uz visām pusēm un zilums kādam uzsists bija gandrīz katrā lapā. Romantiskā līnija arī sāka attīstīties, varbūt tas arī grāmatu tik ļoti pielīdzināja Bada spēlēm. Ja Beigu spēle tiktu izdota pāris gadus atpakaļ, varbūt tai pirkšanas apjomi būtu lielāki, nekā tas ir tagad, kad ir radusies Krēslas, Bada spēļu un citu populāru fantāzijas grāmatu pārražošana.

Mani grāmata neizrāva, izmocīju līdz galam tikai pienākuma pēc, jo interesēja, ar ko viņa beigsies. Protams, izveidot 12 dažādas personas, katru ar savādāku domu gājienu nav viegli, bet turpinājumus nelasīšu. Grāmatas vāks gan man patika.
Vērtējums: 5,5/10.

Spēles noteikumus varat atrast šeit (arī latviski).

Attēls: izdevniecības mājaslapa.

Advertisements

One thought on “Džeimss Frejs un Nilss Džonsons-Šeltons “Beigu spēle”

  1. Atpakaļ ziņojums: 2014. gada pirmie teikumi un gada noslēgums. | KURPJUKASTE

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s