Paulu Koelju “Sānsolis”

Pēc labas un  biezas literatūras tā tik prasījās kaut ko vieglu kā formas tā satura ziņā, un varbūt pat mazliet filozofisku. Tā nu kārta pienāca jaunākajam latviski izdotajam Paulu Koelju romānam “Sānsolis”.

Pavisam īsam vilcienos stāsts ir par žurnālisti, kurai laulībā ir iestājusies rutīna, tāpēc viņa meklē izklaides iespējas un sāk krāpt savu vīru ar senu pamatskolas mīlestību – tagad politiķi, kurš arī ir precējies.

Tālāk arī nav ko stāstīt. Kāpēc? Jo Paulu Koelju ir pazīstams ar to, ka 2 teikumus spēj pārvērst 300 lappusēs ar visiem iespējamiem situāciju atrisinājumiem un “kā būtu, ja”. Tā ir arī šajā gadījumā. Tiesa, pēc biezā “Vieda vīra bailēm” šāda grāmata šķiet pat atsvaidzinoša.

Pārsteidza tas, ka rakstnieks ķēries klāt tik klišejiskai un visur iztirzātai tēmai – problēmām laulībā. Cik nu esmu viņa darbus lasījusi (šis ir trešais, pirmie divi ir “Alķīmiķis” un “Zahir”), abos ir novērojamas kaut kādas atziņas par dzīvi, kā pareizi dzīvot, kā samierināties ar kļūdām un kā dzīvot, nenožēlojot izdarīto. Bet te pēkšņi – sieviete vīlusies laulībā. Droši vien tās 29 sarakstītās grāmatas ir pie vainas, jo aptrūcies gudro tēmu, par ko rakstīt, jāraksta par ko sabiedrībā pierastu un izbrīnu neizraisošu.

Grāmatai pluss no manas puses ir kārtējais ieskats žurnālistikā, jo savu nākotnes profesiju izzināt no visām pusēm nekad nenāk par ļaunu. Tas, kas man nepatika, ir sievietes attēlojums – vārgs un pakļāvīgs, par spīti tam, ka ir 21. gadsimts un sievietes ir daudz stiprākas emocionālā ziņā. Bet laikam šo stereotipu nevar izdzīt ārā no cilvēku prātiem.

Vērtējums: 7/10. Laba atslodze pēc 1050 lappusēm, arī var lasīt tad, kad nav ko lasīt, bet nekas tāds, ko es lasītu, ja man būtu ko lasīt. Kaut kā tā.

Ja cilvēkam patiešām klājas grūti, depresijai vienkārši neatliek laika.

Dzīvojam Šveicē, kur pulksteņi vienmēr rāda pareizu laiku.

Dzīvi mēs neizvēlamies, toties izlemjam, ko darīt ar mums dāvātajiem priekiem un skumjām.

Advertisements

3 thoughts on “Paulu Koelju “Sānsolis”

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s