Magic in the Moonlight (2014)

Festivāla “Baltijas pērle” ietvaros pirmo no divām reizēm baudīju ar mana mīļākā režisora Woodey Allen filmu “Magic in the Moonlight”. Gāju ar grandiozām cerībām, bet sagaidīju… tik pat kā neko.

Stāsts ir par vīrieti Stenliju Kroufordu (Colin Firth) – pasaulslavenu burvju mākslinieku, kas izliekas par ķīnieti, esot uz skatuves, bet reālajā dzīvē ir pavisam normāls anglis. Viņa ausīs nonāk ziņas par sievieti, kas spēj pateikt cilvēkiem to pagātni, viņus nepazīstot, un viņš dodas uz Franču Rivjēru, lai iepazītos ar jauno angļu spirituālisti Sofiju (Emma Stone). Stenlijs netic teju nekam – ne Dieva eksistencei, ne šajā pasaulē iespējamajai maģijai, tāpēc ir apņēmies atmaskot šo krāpnieci. Bet krāpniece Sofija tik viegli nepadodas un kopā ar Stenlija draugu metas divkaujā, kur salauzīs Stenlija uzskatus par pasauli. Maģija tomēr uzvarēs, un ne tikai šajā divkaujā, bet pāris citās arī.

Filma ir ieturēta 20. gadu stilā, kas man patika. Gan mūzika, gan tērpi, gan arhitektūra gan cilvēku izpausmes bija atbilstoši šim laikam, kas lika man uz mirkli tam noticēt. Visas 97 minūtes varēja manīt Vudija Allena klātbūtni, tiesa gan, šajā filmā viņš pats nefilmējās, kā bija izdarījis “To Rome With Love”. Šim režisoram ir īpaša filmu taisīšanas tehnika, kas viņu padara atšķirīgu no masu produkcijas un viņa filmas var pazīt pēc noskaņas vien. Arī šajā filmā angļu joki neizpalika, un, lai gan citi saka, ka latviešiem tos nesaprast, es un zāle šiem jokiem padevās un nevaldīja skaļos smieklus.

Tomēr jāatzīst, ka es negaidīju “Pride and Prejudice” otro sēriju ar Kolinu Fērtu un Emmu Stonu galvenajās lomās. Viss, ko biju cerējusi no šiem grandiozajiem aktieriem sagaidīt, tā arī beidzās – cerot. Negāju skatīties uz Dārsiju un Elizabeti, bet gan uz ko vairāk, ko nesagaidīju. Vilšanās. Vienīgā aktrise, kas spēja noturēt manu uzmanību, bija Eileen Atkins, kas burvīgi spēlēja savu lomu – Stenlija tanti Vanesu. Nē, arī Fērts ar Stonu arī spēlēja labi, bet viņu lomas nebija gluži tas, uz ko es cerēju.

Vērtējums: 5/10. Tieši dēļ jokiem un tantes Vanesas.

Attēls šeit. Vairāk informācijas par festivālu, kas šogad neskaidru apstākļu dēļ notiek pēdējo reizi – šeit.

P.S. Pēc imdb informācijas spriežot, mēs sagaidīsim vēl vienu Vudija Allena filmu nākošgad, ar Emmas Stonas piedalīšanos. Cerams, ka tā nebūs tāda, kā šī.

-Vai Jūs man piedosiet?

-Piedot var tikai Dievs.

-Jūs teicāt, ka Dieva nav.

-Tur jau tā lieta.

One thought on “Magic in the Moonlight (2014)

  1. Atpakaļ ziņojums: baltais runcis Latvijas blogāres apskats #15 (08.09.-14.09.). | baltais runcis

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s