Katrīna Pankola “Aiz spožās ārienes: Džekija Kenedija”

Aiz spožās ārienes: Džekija Kenedija

Ja ir bijis kāds ievērojams cilvēks, tad parasti grāmatuplauktos mēs redzam grāmatas par viņu un viņa dzīvi. Bet pa retai reizei gadās tā, ka daļa slavas tiek arī cilvēka sievai. Par ko es runāju? Par bijušo ASV prezidentu Džonu Kenediju un viņa sievu Žaklīnu.

Nevainojams stils un lēdijas uzvedība – ASV bijusī Pirmā lēdija ir palikusi ļaužu atmiņā kā stila un cilvēcības ikona. Fotogrāfi un sabiedrība Žaklīnu Kenediju visbiežāk varēja redzēt smaidīgu un sirsnīgu, dāsnu un ieturētu. Bet kāda viņa bija patiesībā? Ja par viņa vīra gaitām mēs zinām visu, tad par šo lielisko lēdiju nezinām neko. Grāmata sniedz atbildes uz daudziem pirms tam nenoskaidrotiem jautājumiem. Ja grāmatas pirmās lapas sākas ar Džekijas mazajām rociņām, tad grāmatas beigu lappuses beidzas ar Žaklīnas Kenedijas ķermeni zārkā.

Grāmata mani pārsteidza. Un šajā ziņā nav ne vairāk labā, kā sliktā – viss ir līdzsvarā. Laikam jāsāk ar slikto un labie vārdi jāatstāj desertam.

No sākuma mani izbrīnīja lietotā gramatiskā forma. It kā pagātne ar dažiem nākotnes iemaisījumiem. Bet tad jau sākās 100 lappuse, 200, un aizgāja. Pieradu. Pats romāns pirmajā beigu iespaidā atgādināja konspektu, un šo vēl vairāk pastiprināja lietotās atsauces no dažādām citām grāmatām par šo lielisko sievieti. Nē, nu vismaz atsauces bija.

Tagad par labo. Es izjutu līdzi šai sievietei no vāka līdz vākam. Lai gan sākums ir diezgan vienmuļš, drīz vien lasītāju ievelk tādā notikumu virpulī, kad nespēj attapties, kad mazā Džekija kļuvusi par Pirmo lēdiju. Lai gan, kā jau katrā slavena cilvēka dzīvē, arī šī nav bijusi gauži viegla. Lasītājs iepazīst visas grūtības, ko sagādā gan būšana par slavenību, gan par neuzticīga vīra sievu, kā arī izjust uz savas ādas sabiedrības nosodījumu. Bet visam pāri – viņa ir bijusi lieliska sieva, burvīga māte un uzticama sieviete.

Vērtējums: 8/10. Tā kā šis vairāk ir romāns, nekā biogrāfija, tad rodas jautājums: cik daudz ir izdomāts un cik daudz no pieminētā reāli ir noticis? Arī tas, ka šis ir pirmais šīs rakstnieces romāns, kuru esmu lasījusi, neļauj man ielikt augstāku atzīmi. Neesmu lasījusi nevienu citu, nevaru salīdzināt izaugsmi vai degradāciju. Bet tā, lieliska lasāmviela, ar ko paīsināt dienu pa kādām 3 stundām.

Laime ir tikai sieviešu žurnālu izgudrojums.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s