94/101: Meitene, kas izpostīja sirseņu pūzni.

Tā nu ceļojums trīs filmu garumā ir noslēdzies, laiks priekš apdomāšanās ir izmantots, atlicis vien uzrakstīt. Īstenībā ir diezgan skumji – tas jau sāka kļūt par manu trešdienu rituālu – ierāpties gultā, satuntuļoties segā un skatīties kaut ko skarbu, interesantu un biedējošu reizē.

Tātad, te un te jūs varat lasīt iepriekšējo trīs filmu apskatus. Otrā daļa beidzas, kad Līsbeta paliek slimnīcā, un pie viņas netiek ielaists neviens varas pārstāvis uz pārrunām. Trešajā daļā galvenais ārsts vairs nevar aizbildināties ar Līsbetas vārgo veselības stāvokli, jo tas ir stabils, lai pat neteiktu, ideāls. Līsbeta tiek izrakstīta un ievietota cietumā, jo viņa joprojām tiek apsūdzēta par 2 slepkavībām un 1 slepkavības mēģinājumu. Palīgā viņai nāk Mikaela māsa Annika, kura, kā jau mēs zinām, ir juriste. Bet pa to laiku Millenium nekādā gadījumā nesēž rokas klēpī salikuši, nebūt nē. Viņi atklājuši jaunas nekrietnības starp valdības darbiniekiem, atklājuši grupējumu, kas jau gadiem ar to nodarbojas, un grib jau to celt gaismā, bet Ērika izstājas.

Tagad par trešo daļu atsevišķi. Annikas juristiskais tēls manas domas pievērsa nākotnes studijām, un nu man ir vēl viena izvēle. Filmā tiesas sēde ir parādīta pilnībā, un tieši tas man patika, nevis kā vairumā gadījumu – ieiet tiesas zālē, tad pa vidu kādu novāc, un tad nākamais kadrs ir tad, kur tiesnesis pieņem lēmumu. Nav nekādu paskaidrojošo elementu, kas kā un kāpēc. Bet šeit bija. Un tieši tas man patika. Vēl vairāk mani sajūsmināja žurnālistikas atspoguļojums – aizrautīgs, nepārtraukts darbs, ar savām briesmām, iemantojot savus ienaidniekus. Es domāju, ka skatoties filmas par kādu izvēlēto profesiju var pārliecināties, vai tiešām tas ir tas, ko tu gribi darīt. Protams, ja vien žanrs nav zinātniskā fantastika. 😀 Bet, atgriežoties pie filmas – nepatika man tā garlaicīgā nots – pļāpāšana, spriešana, plānošana, slepkavība, tad atkal jauni atklājumi utt. Tas viss likās kā bezgalīga ķēde, kas, par laimi, beidzās tiesas zālē. Abās iepriekšējās filmās tas bija atskatīts, un šajā gribējās vairāk kā jauna, bet sagaidīja vecais. Žēl.

Tagad par visām daļām kopā. Droši varu teikt, ka man vislabāk patika tieši pati pirmā daļa, kur bija vairāk jūtu, vairāk kā jauna, vairāk spriedzes un ekšona. Pārējās divas bija vienkārši neveiksmīgs turpinājums, uz kuru liktas pārāk lielas cerības. Bet nav jau ko brīnīties uz kvalitātes trūkumu, ja filma sataisītas tādā tempā. Tomēr varu tikai uzslavēt aktierus Noomi Rapace un Michael Nygvist par radīto aizrautību un šarma burbuli sev apkārt. Bet tomēr visvairāk man patika, ka no sākumā uzvilkto tēlu – nepieejamo meiteni ar pīrsingiem un tetovējumiem Līsbeta atjauno arī pašās beigās – uz tiesas sēdi. Otrajā daļā un arī nedaudz trešajā daļā viņa neizskatījās īpaši ieinteresēta par savas dvēseles būtības atainošanu ārējā izskatā.

Vērtējums par trešo daļu – 5/10. Vērtējums par triloģiju kopumā: 7/10.

Attēls: šeit.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s