92/101: Nauda ir kā mušpapīrs.

Kad tiek piedzīvota banku aplaupīšana, tiek izsistas novērošanas kameras, piedraudēts ar šaujamieročiem, turēti ķīlnieki, laupīšanas aculiecinieki rada haosu, krīt panikā. Un tas viss ir tikai pie vienas banku aplaupīšanas. Bet kas notiek, ja tās ir trīs? Režisors Rob Minkoff ar akrieriem Ashley Judd un Patrick Dempsey piedāvā veikumu Mušpapīrs.

Stāsts ir tracinoši vienkāršs – ir meitene (Ketlīna), kas strādā bankā, aizraujas ar tālu zemju ceļojumiem un drīz precēsies, tāpēc darbā viņai stāv kāzu dāvanas. Ir parasts puisis (Trips), kurš bankā ir ienācis tikai tāpēc, lai samainītu naudu. Un ir 2 grupas banku aplaupītāju, kuri grib katrs savu – bankomātus un seifu. Ķīlnieki pavisam drīz tiek savākti un ieslēgti, un nu atliek gudrot, kā tikt ārā. Par laimi, ķīlniekiem ir Trips un Ketlīna. Savādāk beigas varētu būt diezgan… letālas.

Filmā ir interesantā daļa, un ir neinteresantā daļa. Sāksim ar nepatīkamāko – neinteresantāko daļu. Nu nav man interesanti skatīties, kā 5 vīrieši aplaupa banku, pielietojot gan idiotiskas metodes, gan arī hakera palīdzību. Visvairāk mani kaitināja grupa, kurā bija Zemesriekstu sviests un Želeja (kā filmā viņi paši dievojās: “Tie nav viņu īstie vārdi”) – kā cilvēkiem, ar tik maz smadzenēm galvā, var ienākt prātā aplaupīt banku? Pie tam kaut ko spridzinot? Aptīt ievainoto ausi ar līmlenti, lai asinis tik ļoti netek arī ir pietiekami stulbi. Tas viss mani tik ļoti tracināja, ka sabojāja vēlmi skatīties tālāk (tas bija pie pirmās pusstundas, filma ir aptuveni pusotru stundu gara). Bet es noskatījos, tiesa gan, brīžiem pārlecot dažus momentus.

Bet nu patīkamā daļa. Bija interesantāk skatīties, kā ķīlnieki plāno un domā izbēgšanas plānu – rāpjas pa ventilācijas lūkām, atrod dažādus pavedienus, kas liek vienam otru turēt aizdomās. Saprot, ka ir kāds varenāks, kas stāv aiz viņiem visiem, un, ka viņi ir tikai bandinieki šaha spēlē, kurus novāc pirmos. No sākumā esošajiem 15 cilvēkiem, ārā dzīvi iznāk tikai 6. Bez galvenajiem varoņiem Tripa un Ketlīnas filma nebūtu skatāma. Tieši šīs smadzenes piešķīra filmai savu necik lielo šarmu un vismaz baudāmas un neparedzētas beigas.

Vērtējums: 3/10. Piemērota ģimenes kino vakariem, kur vīrietis nekomentē katru situāciju, un nesaka “Es būtu izdarījis labāk”, bet sieviete nefano par galveno varoņu iespējamajām kāzām. Bet par filmu varu teikt – slikta kriminālkomēdija.

Attēls šeit.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s