88/101: Meitene, kas spēlējās ar uguni

metiene

Līsbeta ir izsludināta meklēšanā par trīs slepkavībām, viņa slēpjas dzīvoklī, par kura eksistenci neviens nenojauš. Mikaels ar savu žurnālistu kompāniju nodarbojas ar projektu par prostitūtām un valsts ierēdņiem. Zala ir tuvāk, nekā viņi varēja iedomāties. Zalas atbalsta grupa ir visur. Viņi var pārsteigt tevi, klaiņojot pa pamestām mājām, var pieķert tevi, ejot pa ielu. Turi acis vaļā. Bet Līsbeta jau nebūs tā, kas paļausies  uz likumsargu dotībām – viņa visu dara uz savu galvu. Bet tad viņi iekļūst slimnīcā. Talkā nāk Mikeals. Un nekas vairs nav tā, kā agrāk.

Kā arī iepriekšējā, arī šī ir Zviedru versija. Tiesa gan, atšķirība ir tāda, ka šajā daļā nav ar ko salīdzināt – Holivudas versija uz ekrāniem parādīsies tikai ap 2014 gadu, jo režisors Steven Zaillian joprojām nav līdz galam nokomplektējis aktieru sastāvu (skaidrs ir tikai par vienu – Līsbetu spēlēs Rooney Mara, bet Mīkaelu – Daniel Creig), un arī nav līdz galam pabeigts scenārijs, tāpēc, tīri loģiski spriežot, filmu nav iespējams uztaisīt pa 2 mēnešiem. Tāpēc, būs vien pacietīgākajiem jāsēž uz adatām vēl mazliet ilgāk par nosprausto laiku – 2013. gada beigas. Krietni ilgāk.

Bet nu par zviedru versiju. Skaistais Zviedrijas sniegs un aukstums un karstas tējas krūzes varoņu rokās, kā bija redzams pirmajā – Meitene ar pūķa tetovējumu – nu ir pagaisušas. To vietā nācis pistoles, asinis, pistoles, vēlreiz asinis, slepkavības, slepkavības, kautiņi, asinis. Visa filma ir viens liels asins traips, jo ik pēc 10 minūtēm var redzēt kādu pakaramies, kādu nošautu, kādu izdarījušu pašnāvību. Cilvēki ar vājiem nerviem – šaubos, vai jūs interesēs, kā labu laiciņu vīrietis šūpojas, pakāries virvē pie savas mājās griestiem. Lai gan grāmatu lasīju krietni sen, man tomēr ir aizdomas, ka filmā ir uzmetuši kādu līķi pa virsu – tik daudz viņu tur nemaz nebija.

Šķiet, es nekad nebeigšu sajūsmināties par Līsbetu un Mikaela šarmu. Arī šajā filmā abi no minētajiem bija pāri uzdevuma augstumiem. Līsbeta beidzot ir pārkāpusi pāri saviem standartiem un atklāj savu bērnību, apciemo mammu, vārdu sakot, kļūst par cilvēcisku būtni ar kaut nedaudz emocijām. Bet Mikaels, savukārt, mani arvien vairāk velk iekšā vēlmē studēt žurnālistiku. Izpētīt, pētīt, rakties dziļi papīros, stundām ilgi strādāt, nenormēts darba laiks – izklausās pēc ideāli man piemērotas profesijas. Man arī patīk rakties dziļi, kamēr atrasts ir kaut mazākais pavediens. Bet nu tas jau ir cits stāsts.

Vērtējums – 6/10. Pietrūka Zviedrijas ziemas, Zviedrijas skaistuma un Zviedrijas šarma. Šajā filmā varēja novērot tikai Zviedrijas cilvēku asinis, cilvēku līķus, dažas interesantas ainas, bet tas arī viss. Drīzumā varēsiet arī sagaidīt atsauksmi par Millenium pēdējo daļu – Meitene, kas izpostīja sirseņu pūzni. Tur arī redzēsim, kā beigsies Līsbetas piedzīvojumi.

Attēls šeit.

Advertisements

One thought on “88/101: Meitene, kas spēlējās ar uguni

  1. Atpakaļ ziņojums: 94/101: Meitene, kas izpostīja sirseņu pūzni. | kurpjukaste

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s