83/101: Meklēju draugu pasaules galam.

Ir daudz un dažādu versiju par to, kā notiks pasaules gals, un tie visi ir visdažādākajos žanros – te drāma, te fantastika, te mistika, un tā varētu turpināt un turpināt. Ir versijas par to, vai pasaules gals tiešām notiek, vai pēkšņi zinātnieki atklāj, ka pasaules gals nemaz nenotiks, jo zvaigzne, kas grasījās uzbrukt zemei, pēkšņi mainījis savu kustības virzienu. Šoreiz gan runa ies par drāmu, kas tomēr piedzīvo savu pasaules galu.

Ir parasts apdrošināšanas polišu noformētājs, kurš izmisīgi katru dienu pārbauda savu pastkastīti. Vārdu sakot, garlaicīgs tips. Bet ir viņa ir aktīva un apņēmīga plašu kolekcionāre, kurai par visu ir savs viedoklis. Kad ir atlikušas tikai 12 dienas līdz pasaules galam, pilsēta ir tukša kā izslaucīta – visi kaut kur ir devušies, pilsētā sākas demolēšana. Penija atdod Dodžam pa 3 gadiem sakrājušos pastu, jo, lūk, pastnieks mēdza sajaukt pastkastītes. Un tieši šajā kaudzē atrodas vēstule no Dodža pirmās lielās mīlestības. Penija ir apņēmības pilna viņam to atlīdzināt, palīdzot meklējumos. Bet kaut kad, (kā jau visās drāmās) kāds no abiem saprot, ka tas, kam viņi dzenas pakaļ, visu laiku ir bijis līdzās. Vai Penija laicīgi atgriezīsies, lai kopā piedzīvotu pasaules galu? Un vai pasaules gals tiks atsaukts?

Filma likās neinteresanta. Tieši dēļ galvenajām sižetiskajām līnijām – iepazīstam galvenos varoņus, galvenie varoņi iepazīst viens otru, kopīgi piedzīvojumi, hops! – atklāsme, uzspēlēti laimīgie brīži kopā, big drama, jo, lūk, viņi izšķiras, un happy or unhappy end, atkarīgs no režisora un scenārista garastāvokļiem. Bet vienalga, lai cik drāmas es neskatītos, man tas neapnīk. Kaut vai tāpēc, ka var dzīvot līdzi varoņiem (nekad neesmu spējusi to darīt, skatoties kaut kādu trilleri vai zinātnisko fantastiku – just not for me). Galvenais iemesls, kāpēc noskatījos filmu ir tas, ka tajā spēlē brīnišķīgā Keira Naitlija – līdz šim brīdim neviena aktrise nav viņu pārspējusi titulā “Mana mīļākā aktrise”. Stīvu Karelu iepriekš nebiju redzējusi nevienā filmā, šeit viņš man atstāja “nekas sevišķs” iespaidu, bet varbūt ir kāda filma, kurā viņš ir labāks. Lai gan šaubos, jo garlaicīga apdrošināšanas polišu noformētāja profesija viņam ļoti piestāvēja. Godīgi, ja tā paskatās uz aktieru sastāvu, nekas sevišķs, izņemot Keiru Naitliju tur nav. Pat noskatoties filmu, neviens neiekrita acīs, kā jaunā ekrāna zvaigzne. Bet droši vien tādēļ, ka tur neviena īpaši jauna nebija.

Filmas atvēršanas nedēļā filma nopelnīja gandrīz 4 miljonus – 3 miljonus un 800 tūkstošus. Interesants fakts ir tas, ka filmā precētu pāri spēlē precēts spēlē arī reālajā dzīvē. Vēl jāpiemin, ka asteroīds, vai drīzāk tas lidojošais objekts, kuru jūs redzat filmas posterī, kas ar lielu ātrumu traucas lejup uz Zemi – tas ir sastopams tikai posterī, filmā to redzēt nevar.

Vērtējums – filma neizcēlās ne ar ko īpašu – viss bija paredzams, tikai jā, vienmēr ir interesanti paskatīties “ar ko gan režisori pārsteigs jau nolietotā žanrā”. Pamatlīnijas jau lielos vilcienos ir tās pašas. 6/10 tikai tāpēc, ka tur bija Keira Naitlija.

Attēls te.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s