76/101: Latvieši ir visur

Pirmais globālais latviešu trilleris, kas cels latviešu pašapziņu – tā tiek rakstīts uz vāka. Bet kā ir patiesībā? Izlasi šo!

Grāmatas autors Otto Ozols (īstajā vārdā Mārtiņš Barkovskis) ir cilvēks ar viedokli. Viņš aktīvi pauž savu viedokli par dažādām tēmām sociālajos tīklos, vada TV raidījumu “100. panta preses klubs” un plašu atpazīstamību iemantojis ar savu grāmatu.

Stāsts ir par Otto Ozolu – latvieti, kurš, par spīti komunistiskajam režīmam savā dzimtenē sāk dzīvot dzīvi it kā nepieejamā Rietumeiropā. Nejaušas tikšanās un diskusiju rezultātā viņš tiek pie preču piegādātāja darba kāda cita latvieša firmā. Visu grāmatu viņš mēģina pierādīt, ka latvieši ir bijuši un joprojām ir visur.

Lai gan grāmatas vāks jums sola globālu trilleri, stāsts pierāda pretējo. Trillera nav ne pirmajās, ne pēdējās lappusēs, ne arī pa vidu. Grāmata ir pārbāzta ar vēstures faktiem – sajūtas kā skolas solā sēžot un lasot mācību grāmatu. Vīlusies biju. Arī no tām izslavētajām zālēm latviešu pašapziņas celšanai vien bija kā viena tablete pa visu kārbiņu. Īsti un neīsti notikumi, kuros latvieši ir notikumu centrā – man tās nebija nekādas zāles. Vārdu sakot – grāmata ir pēdējo 20 gadu sauss atskats ar saviem komentāriem, kur pa vidu vēl pamanās iepīties arī dienesta romāns.

Domājot, ka esmu tāda vienīgā ar tādu kritisku domāšanu, pašķīru šīs grāmatas lapu iekš Goodreads. Ha! Tomēr neesmu vienīgā. Cilvēki iesaka skolēniem to izlasīt pirms vēstures eksāmena, uzskata šo darbu par eseju veidā izpaustu viedokli, bet ir arī tādi, kas grāmatu novērtē ar četrām, piecām zvaigznītēm. Nu jā, mūsu domas atšķirās. Žēl tikai, ka nevar uzzināt to cilvēku komentārus par šo grāmatu.

Vērtējums: 5/10.

Tobrīd pasaule pārvērtās par globālu, cieši saistītu ciematu. Tēlaini runājot, ja Amerikā kāds nošķaudās, Ķīnā kāds saķer iesnas.Tu sprediķo kā sliktas sēnes sapīpējies komunists.

Jauniešiem Remarks esot kaitīgs. Vai tāpēc, ka romānos par daudz dzer? Nē, tajos par daudz skumst.

Labi sarunbiedri 21. Gadsimtā ir tik reta parādība, ka tos vajadzētu ierakstīt sarkanajā grāmatā kā īpaši saudzējamus radījumus.

Nekad neesmu bijis komunists. Manuprāt, komunisti it sabiedrības pumpas, kas uzmetas, ja elite smagā formā ir saslimusi ar augstprātību un uzpūtību.

Jā, jā. Pieliec vēl klāt nevainīgo cietēju Hodorkovski, Čečeniju un izrādīsies, ka Putins ir Staļina garīgais mazdēls, Hitlera morālais krustdēls un Če Gevaras reinkarnācija.

Nākamā rindā – Marjana Petrosjana – Nams, kurā…

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s