67/101: The Bling Ring

Filmas treileris man patika, tāpēc nevarēju sagaidīt, kad tikšu uz filmu. Tā kā šonedēļ esmu Rīgā, izbrīvēju dienu sev un savām vēlmēm. Un viena no tām bija Sofijas Kopolas The Bling Ring.

Īstenībā, es pat nezinu, ar ko lai sāku. Es saprotu, ka tālāk būtu jāseko īsai filmas anotācijai, bet es nezinu, no kuras puses lai stāstu – no vienaudžu puses, kuri par to jūsmo, vai no pieaugušo puses, kas to nosoda. Kā pāršķelta uz pusēm. Bet nu labi, mēģināsim. Tātad, stāsts ir par 4 meitenēm – Rebeku, Semu, Nikiju un Hloju. Rebeka sadraudzējas ar jauniņo Marku un tad arī viņš ir meiteņu kompānijā. Visa kompānija valkā tikai dizaineru drēbes, tādas kā Chanel, Marc&Jacobs, Dior u.c. Bet kā viņi pie tām tiek, jūs jautāsiet? Viņi tās nozog no slavenību mājām. “Gan jau Parisa Hiltone būs tik stulba un atstās mājas atslēgas zem kājslauķa” Atliek tikai Markam uzzināt, kad viņas nebūs mājās, un viņas mājas adresi. Un tā viņi izrīkojas ne tikai ar Parisu vien, bet arī ar Orlando Blūmu un Mirandu Kerru, Lidsniju Lohanu u.c. Bet tad viņus pieķer. Un par rīcību ir jāatbild. Agri vai vēlu.

Filma ir spilgts piemērs mūsdienu jauniešiem. Lai ko jūs nodomātu darīt – kaut vai ielauzties, piemēram, Kombuļu Ineses vai Maijas Silovas apartamentos, rīcībai būs sekas. Jo es šaubos, vai šīs “zvaigznes” nebūs māju aprīkojušas kaut vai signalizāciju, par novērošanas kamerām nerunājot. Katra rīcība noved pie sekām, un par sekām ir jāatbild. Tas, ka piecu cilvēku grupiņai pirmo reizi aplaupot Parisas māju nekas nenotika, viņus nepieķēra, vēl neko nenozīmē. Varbūt pieķers trešajā reizē, varbūt astotajā. Bet pieķers.

Bet lai nu kā būtu ar tām mācībām, tomēr filmā ir arī kaut kas jautrs. Kaut vai Nikijas māte (Lesslie Mann). Viņa ir apmāta ar The Secrets, savām meitām pasniedz privātstundas sevis pilnveidošanā, un prasa, kādas labas rakstura īpašības ir Andželinā Džollijā. Lai nu kā, vismaz šis tēls atsvaidzināja filmu. 😀

Lai nu kā, man tagad galvā šaujas dažādi jautājumi, bet visiem uz viņiem ir atbilde. Tā taču ir Holivuda. Tā ir Amerika. Tur dzīvo izlutinātie un izredzētie.

Bet tagad par filmu. Filmas budžets ir 20 mijoni ASV dolāru, un pirmajā nedēļā filma guva 212 tūkstoti ASV dolāru lielu peļņu. Filma balstīta uz patiesiem notikumiem, un tā kā Orlando Blūms reāli arī ir pieredzējis šo “patieso notikumu” viņš savā mājā aizliedz filmēt šo filmu, bet Parisa Hiltone gan atļāva. Savukārt, kad Emma Vatsone filmējās klubu ainās, viņai tika nosperts maks. Manuprāt, diezgan ironiski – filmējies filmā par zagšanu, un pats tādu piedzīvo. Hloja (Claire Julien) vienīgā no visas grupas ir no Losandželosas, tāpēc viņa pārējiem biedriem piepalīdzēja izveidot losandželosiešu akcentu.

Vērtējums: 7/10.

Attēls šeit un šeit.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s