Zirnekļi

Vienu dienu dzīvokļa grīdā pamanīju caurumu, un nodomāju: “Tad redz no kurienes nāk visi tie astoņkājainie mošķi.” Bet tad mamma saka: “Tu zināji, ka zirnekļi nes mājai svētību? Tātad, ja zirneklis rāpo pa sienām, tad māja ir svēta”. Es jau neteicu faktu, ka līdz šim zirnekļus esmu ar grāmatām klapējusi nost. Bet kā tautu folklorās un mūsdienās ir sastopami zirnekļi?

Folklorā zirneklis ir sievišķs simbols (vai man vienīgajai tas šķiet dīvaini?), un tas ir saistīts ar cilvēku likteņa aušanu un pareģošanu. Zirneklis simbolizē veiksmi, laimi, bagātību un gaidas. Kā visiem simboliem, arī zirneklim ir divas puses. Indiāņiem zirneklis nozīmē patību, aizsardzību pret vētrām (tad redz kāpēc visi strīdi allaž norisinās manā istabā), bet zirneklis var nozīmēt arī sagūstīšanu. Zirneklis uzglūn upurim, kas sapinušies tīklā, un iepin tos pats, lai vēlāk nogalētu.

Redzēt griestus, kas pilni ir ar zirnekļu tīkliem – simbolizē slimības, visbiežāk, galvassāpes. Zirnekļa tīkls 2012. gada horoskopā liecina par nodevību, viltību, novilcinātām lietām, zemiskumu.

Interesanti ir tas, ka katru mēnesi, tieši 9., 19., 23., 29 dienas ir Zirnekļa dienas. Tās ir dienas, kurās tumšā maģija gūst vai mēģina gūt pārsvaru pār mūsu prātiem. Šīs dienas simbolizē gudrību, mācību.

Latviešu tautas ticējumi par zirnekļiem:

Ja mājā ir zirnekļi, tad mājā būs arī laime.
Kas zirnekli nosit, tas nosit savu laimi.
Ja zirneklis jaunas meitas istabas logā velk tīklu, tad tā meita drīz kļūs līgava.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s